Oro kondicionierių priežiūra - techninis aptarnavimas

 

Įsigiję oro kondicionierių žmonės dažnai pamiršta apie jo priežiūrą arba montuojanti įmonė nesupažindina ir nepasako apie privalomą techninį aptarnavimą dėl kelių priežasčių:

  1. Yra nekvalifikuota įmonė.
  2. Neturi tam papildomų specialistų.
  3. Mažai įmonei per didelė našta ir nenaudinga ekonomiškai.

Kaip ir įsigiję naują automobilį su kuriuo važinėjate, keičiate tepalus, plaunate ir kitaip prižiūrite, taip reikia elgtis ir su oro kondicionieriumi.

Trumpai papasakosime kodėl technologiškai reikia prižiūrėti oro kondicionierių:

Visų pirma kai vasarą šaldote patalpas vidinėje oro kondicionieriaus dalyje "šilumokaityje" renkasi dulkės beto "šilumokaitis" dėl susidariusio kondensato būna drėgnas ir visos nuosėdos nusėda būtent jame, o kai žiemą norite šildytis, visas tas dulkes išpučiate i savo patalpas. Taip pat po vasaros sezono oro kondicionieriaus vidinėje dalyje dėl susidariusio kondensato stovi vanduo, kuris po metų pradeda virsti dumbliais taip užkimšdamas kondensato sistemą ir būna dar blogiau kai kondensatas pradeda bėgti per save ir sugadina po oro kodicionieriumi esančius daiktus kaip pvz. televizorių ir pan.

Lauko blokas :

Kai žiemą šildotės vyksta atvirkštinis variantas nuo vasaros ir apšalinėja oro kondicionieriaus lauko blokas ir pastoviai kondensuojasi, per parą išleisdamas iki 20 litrų vandens. Todėl analogiškai kaip ir vidinėje dalyje "šilumokaitis" apsineša ir užsikemša purvu. Todėl atėjus vasaros sezonui kai lauko blokas turi aušintis jam dažniausiai atlikti to neleidžia užsiteršęs "šilumokaitis" ko pasekoje sukyla spaudimas, padidėja amperažas elektrinėje dalyje. Pasekmė - ištekėjęs freonas, sudegęs kompresorius ir kiti gedimai.

Nepamirškite, kad aptarnauti įrangą yra būtina norint, kad galiotų garantinis laikotarpis. Jei įmonė Jums šito nepasako tai paskaitykite visose instrukcijose prie oro kondicionieriaus yra parašyta !!!!

Kokią naudą gaunate atlikę aptarnavimą ?

  1. Neprarandate garantijų įrangai.
  2. Visada turite veikiančią įrangą.
  3. Išvengiate užteršto oro savo patalpose.
  4. Prailginate įrangos tarnavimo laiką iki 10 metų.
  5. Išvengiate papildomų išlaidų remontui.
  6. Visada turite kvalifikuotą pagalbą esantiems arba iškilusiems klausimams arba problemoms spręsti.

Ir turbūt vienas svarbiausių dalykų kiek tai kainuoja? standartikškai 1 oro kondicionieriaus aptarnavimas kainuoja apie 30 eurų be PVM. Tačiau kiekvieną atvejį , kainą ir poreikio dažnumą reikia vertinti individualiai.